Ознака: OLED

МОБИЛНИ, Тренди

Apple од следната година ќе почне да префрла некои iPad модели на OLED

Откако големиот iPad Pro 12.9 (2021) се префрли на mini-LED дисплеј, помалите модели би можеле да преминат на OLED. Јужнокорејскиот ETNews известува дека Apple своите iPad модели да ги префрли на OLED во текот на…

ГАЏЕТИ, Топ

Nintendo може да објави надградена Switch конзола со поголем OLED екран

Bloomberg објави интересен извештајза тоа дека Samsung би можел да обезбеди 7-инчни панели за новата Nintendo Switch гејминг конзола. Извештајот сугерира дека Samsung Display ќе почне со масовно производство на OLED панели за…