Категорија: БЕНЧМАРК

ГАЏЕТИ, БЕНЧМАРК, Тренди

(РЕЦЕНЗИЈА) Huawei FreeBuds 4i – Одличен дизајн и звук по достапна цена

Новите безжични слушалки на Huawei се одликуваат со привлечен и ергономски дизајн, кристално чист звук и активно намалување на бучавата (ANC) по атрактивна препорачана цена од 4.499 денари. Текст и…

ГАЏЕТИ, БЕНЧМАРК, Тренди

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei Watch GT 2 Pro – Паметни функции во луксузен дизајн!

Huawei Watch GT 2 Pro воодушевува со дизајнот и квалитетот на изработка, премиум материјалите, функционалноста, а најмногу автономијата на батеријата, што му е една од најголемите предности во однос на…

КОМПЈУТЕРИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei MateBook X Pro 2020 – Дефиниција за премиум лаптоп!

MateBook X Pro лаптопот на Huawei не импресионира во поглед на врвниот приказ на екранот, разновидноста на функциите, натпросечната брзина и продолжената автономија на батеријата НИКОЛА БУРАГЕВ Во тек е…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei P Smart 2021 – Модерен смартфон по достапна цена

Huawei P Smart 2021 е одличен all-round смартфон наменет за корисниците кои сакаат солидна батерија, употреблива камера и квалитетна изработка по прилично ниска цена НИКОЛА БУРАГЕВ Доколку спаѓате меѓу лицата…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Тренди

РЕЦЕНЗИЈА: Samsung Galaxy Note20 Ultra – Импресивен во секој поглед

Galaxy Note20 Ultra е апсолутен врв на понудата на водечкиот светски производител на смартфони Текст и фото: НИКОЛА БУРАГЕВ Паметните телефони од Galaxy Note серијата секогаш биле демонстрација на моќ…

КОМПЈУТЕРИ, БЕНЧМАРК, Тренди

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei MateBook D15 – Буџет лаптоп без мана

Целосното алуминиумско куќиште, малите димензии и одличните перформанси го прават Huawei MateBook D15 еден од најдобрите 15-инчни лаптопи на македонскиот пазар. НИКОЛА БУРАГЕВ Huawei тивко го гради своето име на пазарот…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Samsung Galaxy A51 – Атрактивен смартфон по достапна цена!

Наследникот на веројатно најпопуларниот телефон (Galaxy A50) на Samsung за минатата година го носи името A51, а во однос на претходникот донесува уште поатрактивен дизајн, подобар екран и уште повеќе…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Samsung Galaxy A71 – Најдоброто од средната класа!

Четири камери, Infinity-O дисплеј и долготрајнa батерија за незаборавно корисничко искуство НИКОЛА БУРАГЕВ Samsung оваа година одлучи во исто време на пазарот да ги лансира наследниците на популарните Galaxy A50…