Ознака: OLED

МОБИЛНИ, Тренди

Oppo ја најави следната генерација селфи камера под екранот (ВИДЕО)

Компанијата Oppo ја најави најновата верзија на својата технологија која се однесува на селфи камерата сместена под дисплејот. Oppo тврди дека новата технологија овозможува поставување на селфи камерата под екранот…

МОБИЛНИ, Тренди

Samsung од октомври ќе произведува OLED флексибилни панели за Google, Vivo и Xiaomi

Неодамна се појавија информации дека Samsung Display планира да произведува Ultra Thin Glass (UTG) за Google и другите компании. Сега сајтот The Elec нуди повеќе детали за оваа иницијатива на јужнокорејската компанија. Samsung, покрај Google, склопи…