Категорија: ГАЏЕТИ

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei го претстави WATCH GT 2e со 100 различни опции за следење на физичката активност

Со помош на моќна батерија со живот до две недели, уредот внесува и научни и спортски концепти во секојдневниот живот на денешните корисници На 26 март 2020 година, на официјалната…

ГАЏЕТИ

Ретко видената снајперска пушка ТСВ-1 (ВИДЕО)

Концернот „Калашников“ претстави ретка модификација на легендарната снајперска пушка СВД. „Калашников“ продолжува со циклусот посветен на 100-годишнината на истакнатиот советски оружар Евгениј Драгунов. Овој пат е објавена видеоснимка посветена на вежбовната…

ГАЏЕТИ, Тренди

HP во соработка со Valve и Microsoft подготвува нова генерација на VR уред

Со оглед на тоа што моменталната реалност ни нуди карантин и изолација и сме ограничени на ретки излети до продавница или аптека, виртуелната реалност звучи навистина интересно. Иако уредите за…

ГАЏЕТИ, Featured

PlayStation 5 ќе поддржува поголем дел од игрите наменети за „четворката“

Компанијата Sony соопшти одредени информации за компатибилноста на претстојната конзола PlayStation 5. Sony потврди дека PS5 ќе поддржува поголем дел од постоечките игри наменети за се уште актуелната конзола PS4,…

ФУТУРАМА, ГАЏЕТИ

Екраните чувствителни на допир во автомобилите поопасни од возење под дејство на алкохол?

Користењето на екран чувствителен на допир во автомобилот значително го продолжува времето на реакција на возачот во непредвидливи ситуации во сообраќајот, покажува неодамнешна студија. Технолошките достигнувања кај современите автомобили значително…

ГАЏЕТИ

Sony ги објави техничките спецификации за PlayStation 5 (ВИДЕО)

Неколку дена откако Microsoft ги обелодени спецификациите за својата претстојна Xbox Series X конзола, Sony објави информации за PlayStation 5 конзолата. Истакнати се спецификациите на хардверот, новите технологии кои ги…

ГАЏЕТИ, НАЈНОВИ

Huawei го подготвува паметниот часовник Watch GT 2e

Најновите гласини сугерираат дека Huawei планира да претстави нов модел во рамките на својата линија носечки уреди, заедно со претстојната P40 серија паметни телефони. Сега се појавија фотографии и спецификации…

ГАЏЕТИ, Featured

Samsung ја лансираше Jet™ Cordless Stick правосмукалката со високи перформанси

Новата безжична правосмукалка комбинира моќен перформанс и погодни карактеристики со цел претставување на врвно решение за хигиенско чистење Samsung исто така ја претставува и целосно новата Clean Station™, прво индустриско…

ГАЏЕТИ, НАЈНОВИ

Oppo Watch пристигнува и на европскиот пазар

Oppo Watch, првиот паметен часовник на компанијата Oppo официјално е претставен, а сега пристигнува информација за неговата достапност на европскиот пазар. Информацијата пристигна од претседателот на компанијата Брајан Шен преку…