Ознака: OLED

ГАЏЕТИ, Топ

Nintendo може да објави надградена Switch конзола со поголем OLED екран

Bloomberg објави интересен извештајза тоа дека Samsung би можел да обезбеди 7-инчни панели за новата Nintendo Switch гејминг конзола. Извештајот сугерира дека Samsung Display ќе почне со масовно производство на OLED панели за…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Samsung Display најави производство на 90 Hz OLED екрани за лаптопи

Компанијата Samsung Display најави план за масовно производство на првите OLED дисплеи на 90Hz, дизајнирани исклучиво за лаптопи, пренесува The Verge. Во изјава за Business Wire, објавија дека неколку глобални…