Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Тренди

Потврдено е дека iPhone 12 Pro Max користи 3687mAh батерија

Откако неодамна се појави потврда дека iPhone 12 серијата нуди минимално зголемување на перформансите и капацитетот на RAM меморијатa преку Geekbench и AnTuTu тестовите, сега имаме информации и за капацитетот на…

МОБИЛНИ, Топ

Vivo претстави четири смартфони во Европа, X51 5G има гимбал камера

Шест години откако ги направи првите чекори на меѓународната сцена, кинеската компанија Vivo официјално влезе на европскиот пазар.  Vivo сега работи во Франција, Германија, Италија, Полска, Шпанија и Велика Британија,…

МОБИЛНИ, Тренди

Huawei P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера и 5000mAh батерија

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива…

МОБИЛНИ, Топ

За викендот преднарачани 7-9 милиони iPhone 12 и 12 Pro модели

Претпродажбата на iPhone 12 и iPhone 12 Pro телефоните почна во петок, а познатиот аналитичар Минг-Чи Куо предвидува дека двата модела забележале вкупно помеѓу седум и девет милиони преднарачки пред да заврши викендот….

МОБИЛНИ, Тренди

Galaxy S21 рендери покажуваат нов дизајн на „обвиткувачки“ камери (ВИДЕО)

Се појавија првите рендери од претстојните Samsung Galaxy S21 и Galaxy S21 Ultra телефони, давајќи ни увид во своевидниот редизајн што ќе донесе нови модели во споредба со постоечката S20 серија. CAD рендерите…