Ознака: Безжични слушалки

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei Audio Lab: просторијата без звук и нејзината улога во развојот на FreeBuds 4i

Просторијата се користеше за собирање аудио податоци од екстремно прецизни акустични тестови TWS (True Wireless Stereo) слушалките се оние модели кои ви овозможуваат слободно да слушате и комуницирате без да…

ГАЏЕТИ, БЕНЧМАРК, Тренди

(РЕЦЕНЗИЈА) Huawei FreeBuds 4i – Одличен дизајн и звук по достапна цена

Новите безжични слушалки на Huawei се одликуваат со привлечен и ергономски дизајн, кристално чист звук и активно намалување на бучавата (ANC) по атрактивна препорачана цена од 4.499 денари. Текст и…

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS – Smart Green Certification

Сертификатот покажува дека Huawei FreeBuds 4i постигнуваат водечко ниво на грижа и заштита на животната средина, здравјето и безбедноста на потрошувачите. Huawei Consumer Business Group објави дека најновите True Wireless…

ГАЏЕТИ, Тренди

Започна продажбата на TWS слушалките Huawei FreeBuds 4i со активно намалување на бучавата

Huawei Consumer Business Group го претстави најновиот додаток во својата аудио колекција на македонскиот пазар – TWS (True Wireless Stereo) слушалките HUAWEI FreeBuds 4i. Производот има моќна батерија, прекрасен и…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung ги претстави Galaxy Buds Pro: Епски звук во секое време (ВИДЕО)

Совршен квалитет на звукот, интелигентна функција за поништување на бучавата и унапредена поврзаност во беспрекорен дизајн Компанијата Samsung најави лансирање на новите безжични слушалки Galaxy Buds Pro, најнапредните слушалки што…