Ознака: Безжични слушалки

ГАЏЕТИ, Тренди

Познати спецификациите на Samsung Galaxy Buds Pro слушалките

Главните карактеристики на Samsung Galaxy Buds Pro слушалките се појавија пред нивната официјална објава Претходните извештаи сугерираа дека слушалките би можеле да пристигнат со функции како што се 3D просторен звук,…

ГАЏЕТИ, Топ

Apple ги објави новите безжични слушалки AirPods Max (ВИДЕО)

Малку неочекувано, поради тоа што компанијата веќе имаше три настани за претставување нови производи оваа есен, Apple преку медиумско соопштение објави нов модел на безжични over ear слушалки, наречени AirPods Max….

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei FreeBuds Pro слушалките се веќе достапни на нашиот пазар

Новите FreeBuds Pro се први True Wireless Stereo слушалки во светот, што поддржуваат интелигентно динамично намалување на бучавата Првите True Wireless Stereo (TWS) слушалки во светот, кои поддржуваат интелигентно динамично намалување…

ГАЏЕТИ, Тренди

Раст на пазарот на носечките уреди среде пандемија

Според истражувањето на компанијата Canalys, се чини дека еден пазар, сепак, нема да почувствува негативни последици од актуелната пандемија на коронавирусот. Се работи за пазарот на носечките уреди, што оваа…