Ознака: Безжични слушалки

ГАЏЕТИ, Топ

AirPods 3 слушалките ги краси нов дизајн, Spatial Audio и Adaptive EQ (ВИДЕО)

Во текот на виртуелната презентација, Apple ја претстави третата генерација на своите безжични слушалки – AirPods. На овој производ одамна се чекаше, а новите слушалки донесуваат поскромни подобрувања во AirPods…

ГАЏЕТИ, Тренди

OnePlus Buds Z2 слушалките пристигнуваат следниот месец

OnePlus во октомври ги претстави Buds Z TWS слушалките, а компанијата следниот месец ќе го објави наследникот, моделот OnePlus Buds Z2. До овие информации пристигна дојавувачот OnLeaks, кој објави и рендери од споменатите…

ГАЏЕТИ, Топ

Најновите слушалки на Logitech се сертификувани за Zoom, Microsoft Teams и Google Meet

Logitech претстави нови безжични, но и слушалки со кабел, со некои единствени функции, а наменети за се бизнис и професионалните корисници. Главниот производ се Zone True Wireless Earbuds, за кои Logitech…

ГАЏЕТИ, Тренди

Официјално претставени Nothing ear (1) проѕирните слушалки (ВИДЕО)

Безжичните слушалки Nothing ear (1) се лансирани како производ на новата британска компанија Nothing. Ear (1) се безжични водоотпорни слушалки со функции како што се активно поништување на бучавата и…

ГАЏЕТИ, Тренди

Се појавија боите и опциите за софтвер на Galaxy Buds 2 слушалките

Најновите протечени информации ни нудат некои информации за претстојните Samsung Galaxy Buds 2 слушалки, чие претставување се очекува во текот на Unpacked настанот на 11. август. Во рамките на раната бета верзија…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung Galaxy Buds2 слушалките прикажани на нови снимки (ВИДЕО)

Следната генерација Samsung Galaxy Buds2 слушалки се очекува официјално во рамките на следниот Unpacked настан, кој се очекува на 11. август. Новите безжични слушалки ќе имплементираат голем број подобрувања во однос на Galaxy…

ГАЏЕТИ, Топ

Galaxy Buds 2 слушалките ќе имаат похармоничен и поживописен дизајн

Samsung се приближува до објава на наследникот на оригиналните Galaxy Buds слушалки, а има најави дека би можеле да имаат прилично примамлив изглед, иако можеби нема да добијат значајна надградба…