Категорија: Тренди

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Huawei ќе влезе на PC пазарот со прилагоден процесор и оперативен систем

Од моментот кога ги обелодени плановите да креира сопствен оперативен систем и помалку да се потпира на другите, Huawei напорно работи за оваа идеја да ја спроведе во дело. Компанијата…

СОФТВЕР, Тренди

Google Messages апликацијата инсталирана повеќе од милијарда пати

Messages, апликацијата на Google за размена на SMS и директни пораки бележи се поголема популарност, а според интернет страницата 9to5Google, апликацијата доживеа една милијарда инсталации на уредите базирани на оперативниот систем…

МОБИЛНИ, Тренди

Poco F2 Pro може да биде претставен во текот на мај

Неодамнешните извештаи сугерираа дека Poco брендот наскоро ќе го објави Poco/Pocophone F2 Pro телефонот. Гласините укажуваат на тоа дека телефонот ќе биде ребрендирана верзија на Redmi K30 Pro моделот. Малопродажниот синџир…

МОБИЛНИ, Тренди

Meizu 17 серијата ќе има Super AMOLED екран и NFC

Кинеската компанија Meizu речиси секојдневно објавува тизери и информации за Meizu 17 серијата на премиум смартфони. Овој пат, дознаваме дека телефоните ќе имаат прилагодени Samsung Super AMOLED дисплеи. Претходните тизери сугерираа…