Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

Meizu 17 добива поддршка за 120Hz освежување на екранот

Претходно овој месец, Meizu ги претстави Meizu 17 и Meizu 17 Pro 5G премиум телефоните. Фановите на брендот очекуваа поддршка за 120Hz освежување на екранот, но уредите по објавата поддржуваа „само“ 90Hz. Меѓутоа,…

AV, Тренди

Новите слушалки на Apple нема да имаат „лева“ и „десна“

Во изминатите недели се појавија неколку наводно проверени информации, иако неофицијални, за можностите и спецификациите на новите слушалки на Apple, AirPods Studio. Неколку независни дојавувачи и портали во изминатите денови објавија…

МОБИЛНИ, Тренди

Realme X3 SuperZoom на фотографии во живо

Популарните дојавувачи Digital Chat Station и Ishan Agarwal ни овозможуваат да видиме како изгледа претстојниот Realme X3 SuperZoom телефон. Покрај фотографиите на телефонот, објавени се и спецификациите кои укажуваат на Qualcomm Snapdragon 855+…