Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Featured

Xperia XZ2 и XZ2 Compact најдобри на тестот за издржливост на батерија

Маркетинг компанијата Strategy Analytics обично го испитува пазарното претставување на различните брендови, но по барање на Sony компанијата се зафати со малку поинаква улога – тест на времетраењето на батериите…

МОБИЛНИ, Featured

Lite Phone 2: Телефон за оние кои сакаат да одморат од социјалните мрежи (ВИДЕО)

Се работи за минималистички телефон со големина на кредитна картичка, кој нема пристап до интернет и останатите функции кои ги имаат другите смартфони. Американската компанија Lite минатата година го презентираше…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Дружење со рибите: Со Galaxy S8 под вода во аквариум (ВИДЕО)

Аквариум во домот внесува посебна смирувачка енергија. Гледањето во рибите, камењата, песокта, коралите, тивкото жуборкање од водната пумпа, помагаат, барем за миг, да се заборави на дневните грижи и да…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Американците ги добија првите смартфони со Android Go, чинат 80 долари

Компанијата ZTE стана првата која испрати смартфони со Android Go оперативен систем на територијата на САД. ZTE на Американците им понуди смартфони со името Tempo Go, кој на американскиот пазар…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Нов смартфон за оние кои не можат да си дозволат скап телефон (ВИДЕО)

Кинеската компанија Huawei, покрај актуелното претставување на новата премиум линија P20, и„Porsche Design Mate RS, размислува и за корисниците кои не можат да си дозволат, или едноставно, не сакаат да…