Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Featured

Huawei има одлична идеја за смартфон без засек на врвот

Според корејското издание ET News, Huawei работи на интересна алтернатива на трендот за „сечење“ на дисплеите на смартфоните, кој станува се попопуларен, но во исто време иритира многу корисници. Идејата…

МОБИЛНИ, Featured

Македонка наградена на светскиот натпревар за фотографии направени со iPhone

Македонката Гордана Чавкоска доби пофалници на овогодишниот светски натпревар за фотографии направени со iPhone, на кој учествуваат фотографи од над 140 држави од целиот свет. Прогласувањето на победниците беше на 18…

МОБИЛНИ, Featured

Зрачењето од мобилните влијае врз меморијата кај адолесцентите 

Радио фреквенциите и електромагнетните полиња можат да имаат негативни ефекти врз перформансот на различните делови од мозокот кои се користат за складирање на меморија. Овие зрачења се застапени додека се…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Смартфонот на преклоп на Samsung ќе пристигне следната година (ВИДЕО)

Јужнокорејската компанија Samsung во последните неколку месеци интезивно работи на развојот на првиот паметен телефон со флексибилен екран на преклопување, но најверојатно тој нема да биде претставен оваа година. Телефонот…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Неколку корисни решенија за подолго траење на батеријата на вашиот iPhone

Како да го намалите трошењето на батеријата на секогаш „гладниот“ iPhone? Ви донесуваме неколку едноставни совети кои можете да ги примените било кога и било каде. Шефот за развој на…