Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Featured

Lenovo ги претстави K8 и K8 Plus

Компанијата „Lenovo“ претстави два нови паметни телефони од својата „K“ серија, „K8“ и „K8 Plus“. Моделот „K8“ е буџетски паметен телефон кој има 5,2-инчен екран со 720p, процесор „MediaTek P20“,…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Колку точно трае батеријата на iPhone и зошто со тек на време слабее?

Батеријата која е сместена во вашиот iPhone е литиум-јонска ќелија, која според Apple трае подолго од батериите на конкурентските уреди. Но, како да препознаете дека и се ближи крајот? Пред…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Нова екстерна батерија потенка од вообичаените

Луѓето честопати имаат проблеми со траењето на батериите на нивните смартфони, па често употребуваат тнр. екстерна батерија. Литиум Кард Волет батеријата е мала и практична батерија, чијашто дебелина е еднаква…