Ознака: Vivo

МОБИЛНИ, Тренди

Најавени главните карактеристики за Vivo X60 Pro, претставувањето наскоро (ВИДЕО)

Vivo X60 серијата наскоро ќе дебитира глобално, а во меѓувреме одделот Vivo Pakistan потврди некои од главните спецификации на X60 Pro моделот. Спецификациите за Vivo X60 Pro вклучуваат Snapdragon 870…

МОБИЛНИ, Тренди

Vivo патентираше телефон со флексибилен екран, што се отвора кон надвор

Производителите на смартфони експериментираат со различни решенија кога станува збор за телефоните со флексибилни екрани. Најновиот пример пристигнува во форма на патент на компанијата Vivo, за дизајн кој прикажува шарка…

СОФТВЕР, Тренди

Vivo го претстави OriginOS со нов кориснички интерфејс и функции

Vivo го претстави OriginOS, најновиот Android скин на компанијата,  што претставува наследник на Funtouch OS. Vivo истакна дека компанијата го дизајнирала според потребите на корисниците и посветена е на ускладување на очекувањата…