Ознака: Vivo

ГАЏЕТИ, Тренди

Како вештачката интелигенција ја подобрува ноќната фотографија

Дигиталната фотографија од новата генерација комбинира алгоритми и можности за чипови за појасни, поостри и поекспресивни слики дури и при услови на слаба осветленост. За време на долгите летни денови…

МОБИЛНИ, Тренди

iPhone повеќе не е број еден на најголемиот пазар на телефони

Canalys го објави својот најнов извештај за испораките на паметни телефони во Кина во вториот квартал. Како што беше предвидено, статистиката укажува на подобрување на состојбата, со благ пад на…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Vivo Y76 5G – Паметен телефон со неверојатни перформанси

Vivo Y76 5G – Достапен паметен телефон со неверојатни перформанси Отворете ја кутијата и ќе најдете: Самиот Y76 5G USB тип-C кабел 44W ѕиден адаптер Слушалки Транспарентна силиконска футрола за…