Ознака: Vivo

МОБИЛНИ, Тренди

Vivo X70 серијата пристинува на 9. септември, X70 Pro+ ќе користи Zeiss T* објектив

Претходно дознавме дека Vivo X70 серијата ќе користи прилагоден ISP, а сега имаме информации кога серијата ќе биде претставена. Компанијата потврди дека ќе ја претстави серијата на 9 септември, а…

МОБИЛНИ, Тренди

Vivo S10 Pro со 108MP камера пристигнува на 15. јули

Компанијата Vivo објави дека следната недела (15. јули) ќе ја претстави S10 линијата телефони. Vivo не истакна колку телефони ќе бидат претставени во рамките на S10 серијата, но сигурни ќе го добиеме Pro моделот,…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Vivo го потврди влезот на таблет пазарот, првиот модел до крајот на годината

Покрај телефони, Vivo продава и други производи во Кина, како што се TWS слушалки и паметен часовник. Сега новиот извештај на ITHome истакнува дека Vivo потврдил дека оваа година ќе…

МОБИЛНИ, Тренди

Samsung од октомври ќе произведува OLED флексибилни панели за Google, Vivo и Xiaomi

Неодамна се појавија информации дека Samsung Display планира да произведува Ultra Thin Glass (UTG) за Google и другите компании. Сега сајтот The Elec нуди повеќе детали за оваа иницијатива на јужнокорејската компанија. Samsung, покрај Google, склопи…