Ознака: Vivo

МОБИЛНИ, Топ

Здраво, Македонија: Vivo официјално го најавува својот влез на македонскиот пазар

Брендот бр.5 на листата на смарт телефони во светот, ја потврдува својата посветеност кон европските потрошувачи проширувајќи го своето присуство и во Македонија Vivo, бренд бр. 5 на паметни телефони…

МОБИЛНИ, Тренди

Vivo X Fold пристигнува на 11. април, објавено првото официјално видео

Пристигнувањето на флексибилниот смартфон Vivo X Fold на пазарот е официјално потврдено, а сега е познат и датумот на претставување. Vivo на 11. април ќе го претстави својот X Fold смартфон, кој…

МОБИЛНИ, Тренди

Скиците за Vivo X Fold откриваат поставка за четири камери на задната страна

Претстојниот флегшип смартфон на Vivo, кој ќе се вика X Fold е предмет на нови гласини. Доверливиот дојавувач DSC  ги објави шемите за претстојниот уред на преклоп, откривајќи камера со…

МОБИЛНИ, Тренди

Се појавија информации за екранот и камерите на претстојниот таблет на Vivo

Со оглед на зачестеноста на протекување за претстојниот таблет на компанијата Vivo, можеме да претпоставиме дека неговото објавување ќе пристигне многу наскоро. Клучните спецификации на уредот веќе ги знаеме од…