Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

Калап за Galaxy Note20 ни дава идеја за дизајнот на смартфонот

Иако Galaxy Note линијата на Samsung традиционално се објавува кон крајот на летото, веќе имавме некои рани протечени информации за уредот. Сега се појавија фотографии кои укажуваат на можниот дизајн…

ГАЏЕТИ, Тренди

watchOS 7 донесува нов начин за работа за децата

Според пишувањето на интернет страницата 9to5Mac, следната верзија на оперативниот систем на Apple за паметните часовници, watchOS 7 донесува нови функционалности наменети за најмладата популација. Благодарение на кодот достапен во…

AV, Тренди

Sony претстави нови Bluetooth слушалки

Компанијата Sony претставени нови Bluetooth слушалки, под имињата WF-XB700 (бубачки) и WH-CH710N (стандардни слушалки). WF-XB700 моделот слушалки имаат in-ear дизајн и дел се од Sony Extra Bass серијата аудио производи. Ги карактеризира…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Мрежата 5G Lite почна со работа во Белгија, не и во Брисел

Телекомуникацискиот оператор „Проксимус“ лансира 5G Lite мрежа низ цела Белгија. Мрежата опфаќа повеќе белгиски градови, но не и Брисел, бидејќи таа мрежа не ги исполнува строгите стандарди во областа на…

СОФТВЕР, Тренди

Во Москва со специјална апликација ќе се следат луѓето кои се во изолација

Московските власти претставија апликација за паметни телефони, која ги следи движењата на луѓето што се во изолација поради коронавирусот. Според официјалните податоци, 2.777 Руси се заразени со Ковид-19, а во…