Ознака: Samsung Galaxy Fold4

МОБИЛНИ, Тренди

На телефоните со екрани на преклоп им дојде крајот?

Најмалку три компании, наводно, престанале да работат на нивните проекти за поризводство на телефони на преклоп. Најновите гласини укажуваат дека пазарот на телефони со преклоп, кој во еден момент го…

МОБИЛНИ, Топ

ВИДЕО: Samsung ги демонстрираше ригорозните тестови што ги поминуваат мобилните телефони со преклопување Galaxy

Samsung Galaxy Fold и Flip се во нивната четврта генерација, но многумина сè уште се сомневаат во нивната издржливост. Поради тоа, јужнокорејската компанија објави видео на кое се гледа низ…

МОБИЛНИ, Тренди

Samsung испорача речиси 10 милиони флексибилни телефони

И јужнокорејската компанија потврди дека новиот флексибилен телефон ќе го видиме за време на настанот Samsung Unpacked во август. Неколку недели пред следниот настан Unpacked, Samsung откри дека има испорачано…

ГАЏЕТИ, Топ

На 10 август Samsung ги претставува новите уреди: телефони на преклоп, часовници и слушалки

Компанијата Samsung официјално го потврди датумот на својот традиционален Unpacked настан, а тоа е 10 август. Samsung испрати покани за настанот Unpacked каде ќе бидат претставени новите уреди. Се очекува…

МОБИЛНИ, Тренди

Знаеме како би можел да изгледа екранот на телефонот Samsung Galaxy Fold4

Samsung се подготвува за официјалното претставување на следната генерација на флексибилни телефони, кои најверојатно ќе ги носат имињата Galaxy Fold4 (наводно буквата „Z“ ќе биде исфрлена од името) и Galaxy…