Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

Poco F2 Pro може да биде претставен во текот на мај

Неодамнешните извештаи сугерираа дека Poco брендот наскоро ќе го објави Poco/Pocophone F2 Pro телефонот. Гласините укажуваат на тоа дека телефонот ќе биде ребрендирана верзија на Redmi K30 Pro моделот. Малопродажниот синџир…

МОБИЛНИ, Тренди

Meizu 17 серијата ќе има Super AMOLED екран и NFC

Кинеската компанија Meizu речиси секојдневно објавува тизери и информации за Meizu 17 серијата на премиум смартфони. Овој пат, дознаваме дека телефоните ќе имаат прилагодени Samsung Super AMOLED дисплеи. Претходните тизери сугерираа…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Chromium прегледниците инсталирани на 77 проценти од десктоп компјутерите

Не претставува изненадување тоа што Google Chrome е водечки веб-прегледник за десктоп и мобилните платформи, но најновите истражувања покажуваат дека Chromium во целост доминира со PC пазарот. Аналитичката компанија NetMarketShare открива…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Apple објави нов 13-инчен MacBook Pro со „магична тастатура“

Компанијата Apple порано од очекуваното го претстави својот 13-инчен MacBook Pro со Magic Keyboard тастатура. Се работи за помало подобрување на спецификациите во однос на постоечката понуда на 13-инчни MacBook Pro модели,…

МОБИЛНИ, Тренди

Realme X3 SuperZoom ќе има 4200mAh батерија и 30W брзо полнење

Претстојниот телефон на компанијата Realme, познат како X3 SuperZoom е неодамна сертификуван од Bluetooth SIG и неколку други сертификациски тела. Сега дојавувачот @Sudhanshu1414 објави некои дополнителни информации за телефонот, а според неговите…

ГАЏЕТИ, Тренди

Научник дизајнираше респиратор кој чини само 400 долари (ВИДЕО)

Бил Дали веќе подолго од деценија работи во компанијата Nvidia на позицијата главен научник, а претходно бил главен на одделението за компјутерски науки на Стенфорд универзитетот. За него велат дека…