Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

Сертификуван 65W брз полнач на компанијата OnePlus

OnePlus минатиот месец ја претстави OnePlus 8 серијата паметни телефони. OnePlus 8 Pro е првиот смартфон на компанијата со поддршка за безжично полнење. Сега новите протечени информации сугерираат дека OnePlus работи на…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Следните MacBook лаптопи би можеле да имаат флексибилна шарка

Сајтот AppleInsider откри нов дизајн што го пријави Apple, а сугерира дека компанијата од Купертино разгледува имплементирање на флексибилни шарки во MacBook. Како што е видливо на фотографиите, Apple ја…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Уапсени членови на хакерска група, запленета опрема во вредност од 100.000 евра

Полската и швајцарската полиција со помош на Европол ја разоткрија хакерската група Infinity Black која била вклучена во дистрибуција на украдени доверливи податоци на корисници, креирање и дистрибуција на малициозен…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Коронавирусот влијае на одложување на пуштањето на 5G мрежата

Мобилните оператори, експертите и аналитичарите предупредуваат дека би можело да дојде до одложување на лансирањето на 5G мрежата, како резултат на епидемијата која ја предизвика вирусот COVID-19. Овие предупредувања доаѓаат…

МОБИЛНИ, Тренди

Како да го опремите новиот Huawei P40 Pro со апликациите од Play Store (ВИДЕО)

Смартфоните од новата Huawei P40 серија пристигнуваат со продавницата за апликации на Huawei, AppGallery наместо со Google Play Store и многу корисници се прашуваат како можат да ги инсталираат најпознатите…

ГАЏЕТИ, Тренди

Стикер сензор кој ги открива симптомите на коронавирусот

Новиот носечки уред кој се лепи за грлото би можел да ги детектира симптомите на коронавирус пред станат забалежителни. Уредот со големина на поштенска марка е изработен од мек силиконски…