Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Essential го претстави најавениот смартфон без рамки околу екранот

Компанијата на еден од креаторите на Android, Енди Рубин издаде модуларен уред со 5,7-инчен екран По неколку месеци најави и шпекулации, кретаорот на Android го претстави првиот смартфон на неговата нова компанија Essential….

МОБИЛНИ, Featured

Lenovo: Никогаш нема да го напуштиме пазарот на смартфони

И покрај големите загуби во мобилната дивизија, компанијата и натаму планира да продолжи со стратегијата со два бренда Минатиот ноември се појави интересен извештај, што сугерираше дека Lenovo ќе се откаже од…

МОБИЛНИ, Featured

Acer најави два нови таблета Iconia

Acer Iconia Tab 10 и Iconia One 10 ги покренуваат MediaTek чипови со четиријадрени процесори Пред Computex 2017, тајванската компанија Acer најави два нови Iconia Android таблет уреди. Компанијата не ги откри комплетните спецификации на…

МОБИЛНИ, Featured

Нова фотографија од Moto Z2 Play, пристигнува на 1. јуни

Официјалната реклама сугерира дека смартфонот официјално ќе биде пуштен во продажба на 1. јуни За моделот Moto Z2 Play информации се појавуваат на редовно ниво, а сега се појави и првата фотографија која…