Ознака: лаптопи

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

LG го претстави својот прв гејминг лаптоп UltraGear 17G90Q

LG е најновиот производител без гејминг педигре што влезе на пазарот на лаптопи специјално дизајнирани за гејмери, придружувајќи се на компаниите како Acer, Lenovo и други. Компанијата штотуку го објави…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Нов руски лаптоп безбедно чува доверливи податоци

Новиот лаптоп, кој е произведен во Русија, овозможува безбедно складирање на строго доверливи податоци. Лаптопот е проект на компанијата „Роселектроника“, која е дел од холдингот „Ростех“. Компјутерот има руски оперативен…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Apple продаде рекорден број MacBook лаптопи во последниот квартал, Lenovo и натаму прв

Apple врати дел од продажбите на MacBook минатиот квартал благодарение на попустите на MacBook Air, според истражувачката компанија Strategy Analytics. Компанијата продаде рекордни 6,5 милиони MacBook лаптопи во третиот квартал…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Новиот MacBook Pro од 16 инчи нуди High Power Mode за зголемување на брзината

Редизајнираниот MacBook Pro може да биде уште помоќен отколку што првично се мислеше, под услов корисникот да ја има соодветната конфигурација. Apple за Engadget потврди дека 16-инчниот MacBook Pro со…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Acer ја шири својата понуда со нови Chromebook уреди и лаптопи за 3D креатори

Acer неодамна ја одржа својата GPC конференција, за време на која компанијата претстави голем број нови производи. Претходно пишувавме за гејмерскиот десктоп компјутер Acer Predator Orion 7000 и гејминг мониторите…