Ознака: Камери

МОБИЛНИ, Тренди

Заборавете на приватноста – камерите на новите телефони постојано ќе ве снимаат

Од следната година, новиот процесор на Qualcomm ќе им овозможи на камерите секогаш да го скенираат вашето лице, дури и кога не го користите телефонот. „Предната камера на вашиот телефон…

МОБИЛНИ, Тренди

Apple предупредува дека вибрациите на мотоциклите можат да ги деградираат iPhone камерите

Постојат носачи кои се наменети за користење на мотоциклите, а на возачот му дозволуваат на нив на го постави смартфонот. Ова е одличен начин за возачите да ги користат апликацииите…

ГАЏЕТИ, Тренди

Следната GoPro Hero камера може да понуди подобрување на квалитетот на сликата

Според наводите, GoPro кај Hero 10 Black акциската камера ќе се фокусира на основите, а сајтот WinFuture сугерира дека претстојната камера ќе има подобрен квалитет на сликата. WinFuture објави и фотографии од GoPro Hero…

МОБИЛНИ, Тренди

Куо: iPhone 13 Pro Max ќе има подобра главна камера од останатите нови модели

Реномираниот аналитичар Минг-Чи Куо во својот најнов извештај истакна дека iPhone 13 Pro Max ќе има малку подобра главна камера во споредба со остатокот од iPhone 13 линија. Според аналитичарите,…