Категорија: Тренди

ГАЏЕТИ, Тренди

Razer разви автомати за заштитни маски кои ќе ги постави ширум Сингапур

Калифорнискиот производител на гејминг уреди Razer, разви автомати со заштитни маски кои ќе бидат поставени ширум Сингапур со цел на здравствените власти да им ја олесни борбата со пандемијата на…

ГАЏЕТИ, Тренди

Гејминг индустријата заработи милијарди долари за време на коронавирусот

За жал индустријата на забавата е една од најтешко погодените од пандемијата на коронавирусот, но една гранка на таа индустрија процвета во буквална смисла на зборот. Ширењето на коронавирусот предизвика…

СОФТВЕР, Тренди

Познат датумот на глобална објава на MIUI 12 интерфејсот

Xiaomi минатата недела во Кина официјално го објави MIUI 12 корисничкиот интерфејс, заедно со Mi 10 Youth Edition телефонот. Компанијата, исто така, објави и MIUI China Closed Beta ажурирање, додека стабилната верзија се…

AV, Тренди

Следната недела пристигнува нов Honor TV и други уреди

Honor сака да го прошири своето портфолио производи, за подобро да се избори со последиците настанати сред пандемијата со коронавирус. Од кинескиот бренд веќе имавме да видиме различни фитнес нараквици, TWS…

МОБИЛНИ, Тренди

Samsung и Huawei доминираат на 5G пазарот на смартфони

Samsung го зазема првото место кога е во прашање глобалната испорака на 5G паметни телефони во првото тримесечје од оваа година. Меѓу првите пет компании, единствено јужнокорејската компанија нема седиште…