Категорија: Тренди

ФУТУРАМА, Тренди

ВИДЕО: Уништени два сателити на НАСА во неуспешната мисија на Астра

Подемите и падовите на Астра продолжуваат откако нејзината ракета не успеа да достави сателити на американската вселенска агенција НАСА во вселената. Ракетата LV0010 на Астра успешно полета од Кејп Канаверал,…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

„YouTube не прави доволно за да спречи хакерски напади“

YouTube не успеа да се избори со сајбер-криминалците кои стојат зад лажните видеа на Илон Маск, објави Би-би-си, која го истражуваше феноменот. Криминалците преземаат налози на YouTube и користат видеа…

ФУТУРАМА, Тренди

Tesla Cybertruck – од внатре

На интернет се појавија првите фотографии од внатрешноста на прототипот на Tesla Cybertruck. Електричниот пикап на Илон Маск изненадува од самиот почеток, но овој пат негативно. Целата работа изгледа како…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Телеграм под притисок дал информации за некои корисници

Телеграм е популарна бесплатна апликација, која оние кои ја користат генерално ја сметаат за побезбедна од слични апликации бидејќи пораките што корисниците ги испраќаат и примаат се шифрирани. Иако компанијата…