Категорија: Топ

ГАЏЕТИ, Топ

Дали батеријата на вашиот телефон брзо се празни? Ова се главните причини

Празна батерија, во ситуација кога сме надвор или кога навистина ни е потребен телефонот, може да биде прилично фрустрирачка ситуација. Дали понекогаш се чувствувате како батеријата да ви се троши…

МОБИЛНИ, Топ

Телефоните на преклоп се вистински хит меѓу младите – неконвенционално, урбано, функционално!

Најновите телефони на преклоп  Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 е најновиот технолошки тренд што го зафати светот. Уредите на преклоп станаа задолжителни гаџети на годината. Но, знаете…

ГАЏЕТИ, Топ

(ВИДЕО) Гејмерската измама продолжува: „Го истрошија целиот буџет за задницата на главниот лик“

The Day Before е MMO игра со пукање и со елементи за преживување, сместен во пост-апокалиптичен свет окупиран од зомби. Минатата година беше на врвот на листата со најмногу играчи…

ФУТУРАМА, Топ

ВИДЕО: Делови од оштетеното руско летало паднаа во океан, екипажот се уште е во вселената

Делови од оштетениот руски вселенски брод Прогрес МС-21 потонаа откако леталото беше соборено на контролиран начин над Тихиот Океан, соопшти руската вселенска агенција Роскосмос, пренесува агенцијата Интерфакс. „Денес Прогрес МС-21…

ФУТУРАМА, Топ

ВИДЕО: Јапонците се обидуваат да генерираат струја од снег

Истражувачите од јапонскиот град Аомори почнаа да ги проучуваат методите за производство на електрична енергија од снег за да обезбедат одржлива енергија и да го решат проблемот со недостигот на…

КОМПЈУТЕРИ, Топ

Apple одложува: Освежениот iMac со чип M3 нема да дојде наскоро

Аналитичарот Марк Гурман има нови информации за објавувањето на освежената верзија на компјутерот Apple iMac. Последното ажурирање на компјутерот iMac го видовме во април 2021 година, кога Apple го имплементираше…