Категорија: Топ

КОМПЈУТЕРИ, Топ

Samsung го претставува ViewFinity S9, неверојатниот нов 5K монитор

Реалистичната претстава на боите и исклучително високата резолуција носат квалитетни визуелни слики на работа и забава во еден монитор Samsung Electronics Co., Ltd., денес објави дека ја проширува својата линија…

МОБИЛНИ, Топ

Најскапиот iPhone некогаш продаден на аукција, по вртоглава цена

Неодамнешниот рекорд на аукција за првата генерација на iPhone беше значително надминат овој викенд. Првата генерација на моделот на iPhone со 4 GB од јуни 2007 година достигна неверојатно висока…

МОБИЛНИ, Топ

Најголемите енергетски вампири: Еве кои апликации ја „голтаат“ батеријата на вашиот телефон

Според експертите, апликациите кои најмногу ја трошат батеријата на вашиот телефон се оние кои постојано работат во позадина – дури и кога не ги користите активно, пишува Дејли мејл Апликациите…

ИНТЕРНЕТ, Топ

Threads рекордно до 100 милиони корисници: но колку навистина ја користат апликацијата?

Помина една недела откако Мета ја лансираше својата нова апликација Threads на глобално ниво. Веќе првиот ден, Threads забележа рекордни 70 милиони регистрации од корисници, додека по пет дена имаше…

МОБИЛНИ, Топ

Серија Samsung Galaxy S23: Идеален организатор за вашите професионални обврски

Во денешниот динамичен свет, клучот за професионалниот успех лежи во ефективно управување со времето и организацијата на деловните обврски. Добрата лична организација порано беше единствената гаранција дека работата ќе биде…

ФУТУРАМА, Топ

(ВИДЕО) Хуманоидни AI роботи: Подобро би управувале со Земјата отколку збунетите луѓе

Хуманоидните AI роботи претставени на самитот на Обединетите нации во петокот, изјавија дека сепак ќе бидат подобри во управувањето со светот од луѓето. Притоа, тие изјавија дека луѓето треба да…

МОБИЛНИ, Топ

ВИДЕО: Знаеме како ќе изгледа Nothing Phone (2)

За дополнително да ја скокотка фантазијата на корисниците и да предизвика возбуда околу претставувањето, Nothing објави официјални фотографии од претстојниот модел Phone (2), кои покажуваат мало освежување на дизајнот. A…

ИНТЕРНЕТ, Топ

Ако го избришете вашиот профил на Threads, ќе ја избришете и вашата сметка на Instagram

Новата апликација Threads привлекува голем број корисници, но со себе носи и необичен услов. Апликацијата Threads, која многумина ја споменуваат како главен ривал на Twitter, за кратко време привлече голем…

ИНТЕРНЕТ, Топ

YouTube се заканува: ќе блокира гледање содржина на корисниците кои блокираат реклами

YouTube бара начини за поагресивна борба против гледачите кои користат блокатори на реклами додека гледаат видеа на платформата. Корисниците на YouTube забележаа предупредување дека репродукцијата на видеото ќе биде блокирана…