Категорија: Топ

СОФТВЕР, Топ

Facebook ја објави десктоп апликацијата Messenger (ВИДЕО)

Facebook Messenger е една од најпопуларните апликации за онлајн комуникација, која овие денови се користи повеќе од вообичаеното. Facebook сега ја објави и десктоп верзијата на својата попуалрна апликација. Messenger…

МОБИЛНИ, Топ

Huawei P40 Pro убедливо води на DxOMark тестовите за камери

Популарната веб-страница DxOMark ги објави тестовите на камерите на Huawei P40 Pro телефонот, кои покажуваат дека споменатиот модел има убедливо најдобри камери во однос на конкуренцијата. P40 Pro оствари вкупен резултат од…