Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Тренди

Најпродаваните телефони во третиот квартал: Едната марка доминира, другата му „дише во врат“

Компанијата IDC направи проценка колку телефони продале во периодот од јули до септември технолошките гиганти. Според нивните податоци, Samsung сè уште доминира со 59,6 милиони продадени мобилни телефони, но Apple…

МОБИЛНИ, Топ

Корисниците одбраа: Ова е најлошо оценет iPhone Pro модел досега

Новиот iPhone 15 Pro не ги добива најдобрите оценки од корисниците. Веб-страницата за прегледување PerfectRec анализираше 690.000 прегледи на корисници и откри дека раните прегледи на потрошувачите биле полоши од…

МОБИЛНИ, Тренди

Следната серија на телефони Galaxy S ќе биде најпаметната досега

Јужнокорејската компанија Samsung планира да ја опреми својата следна серија на телефони од високата класа, Galaxy S24, со подобрувања и функции за вештачка интелигенција. Според непотврдени гласини, Galaxy S24, Galaxy…

МОБИЛНИ, Тренди

Apple подготвува нови интересни функции за своите телефони

Аналитичарот Марк Гурман го објави своето најново истражување кое се однесува на компанијата Apple и плановите кои овој производител би можел да ги спроведе со следната серија уреди и софтвери….

МОБИЛНИ, Топ

Нов дизајн, најсилен процесор и Leica камери: Пристигна серијата Xiaomi 14

Претставена е серијата на телефони Xiaomi 14, кои пристигнуваат со бројни подобрувања и функции. Xiaomi претстави нова серија телефони, украсени со Snapdragon 8 Gen 3, редизајнирана главна камера Leica, нов…

МОБИЛНИ, Тренди

Забележан е нов Exynos чип, кој најверојатно ќе се најде во телефоните од средната класа

Нов Exynos чип е забележан на веб-страницата Geekbench, означен како Exynos 1480. На листата е прикажан Geekbench едно-јадрен резултат од 882 и повеќе-јадрен резултат од 2808. Дополнително, чипсетот ќе работи…