Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Тренди

Куо: iPhone 13 Pro Max ќе има подобра главна камера од останатите нови модели

Реномираниот аналитичар Минг-Чи Куо во својот најнов извештај истакна дека iPhone 13 Pro Max ќе има малку подобра главна камера во споредба со остатокот од iPhone 13 линија. Според аналитичарите,…

МОБИЛНИ, Тренди

Се појавија спецификации и фотографии за Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Samsung го претстави Galaxy Tab A7 во септември минатата година, а сега јужнокорејската компанија подготвува Lite верзија на таблетот. Уредот се појави на фотографија, заедно со некои спецификации. Дојавувачот Еван…