Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Топ

Xiaomi Mi 11 Ultra претставен со мал OLED дисплеј на задната страна (ВИДЕО)

Xiaomi денеска официјално го претстави својот најнов премиум телефон – Mi 11 Ultra. Уредот го карактеризираат врвни технологии на денешницата, вклучувајќи го премиум Qualcomm чипсет, дисплеј со висока брзина на…

МОБИЛНИ, Топ

Ќе се зголеми просечната продажна цена на смартфоните оваа година

Аналитичката компанија IDC ги претстави своите предвидувања за пазарот на паметни телефони во оваа година, но и за во иднина. Според извештајот, и покрај пандемијата, побарувачката за мобилни телефони не…

МОБИЛНИ, Тренди

Истражување: Смартфоните делат наши податоци на секои четири и пол минути

Android телефоните и iPhone уредите делат податоци со компаниите што ги произвеле во просек на секои четири и пол минути, а податоците се испраќаат назад дури и кога телефоните се…

МОБИЛНИ, Тренди

Xiaomi го најавува Mi 11 Ultra со револуционерен дизајн на ладење

Xiaomi Mi 11 Ultra во последно време доста се појавува во вестите, што не претставува изненадување, бидејќи од телефонот се очекува да понуди врвни перформанси и карактеристики. Изгледа дека системот…

МОБИЛНИ, Тренди

TCL работи на телефон со дисплеј што се свиткува и развлекува

Компанијата TCL во текот на MWC 2019 саемот го прикажа концептот на DragonHinge  механизмот за флексибилни дисплеи, а минатата година демонстрираше телефон со дизајн на екран што тројно се преклопува, како…