Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Тренди

Кои бои ги претпочитаат клиентите при изборот на најновиот модел од серијата iPhone 14

CIRP спроведе интересна студија, при што анализираше кои бои ги претпочитаат клиентите при изборот на најновиот модел од серијата iPhone 14. Водечката светска организација за истражување на производството инженеринг ги…

МОБИЛНИ, Топ

Колку можете да заработите ако имате еден од овие стари мобилни телефони

Иако денес влегуваме во светот на се понапредната технологија, често имаме носталгија за старите телефони. Не само што потсетуваат на минати времиња, туку некои од нив можат да вредат цело…

МОБИЛНИ, Тренди

ВИДЕО: Ѕирнете во внатрешноста на преклопливиот паметен телефон HONOR Magic Vs

Познатиот инфлуенсер, Зак, на својот канал на YouTube, наречен JerryRigEverything, го расклопи најновиот водечки паметен телефон HONOR Magic Vs, откривајќи повеќе за самиот уред и детали за внатрешните работи на…

МОБИЛНИ, Топ

Аналитичарите: Зошто не треба да купувате „кинески“ телефони

Тројца професори од Универзитетот во Единбург и Колеџот Тринити во Даблин ги објавија резултатите од своето истражување за некои од најпопуларните кинески брендови на телефони и дојдоа до заклучок дека…

МОБИЛНИ, Тренди

Фановите на Нокиа добиваат нов телефон, со што се одликува смартфонот

Компанијата HMD Global неодамна претстави нов евтин смартфон од својата гама. Станува збор за телефон наречен Nokia C02. Се карактеризира со скромни спецификации, но и некои интересни според денешните стандарди….

МОБИЛНИ, Топ

ВИДЕО: Galaxy S23 Ultra конечно нуди опција за лесна замена на батеријата

Батериите на телефоните се деградираат со текот на времето, што е една од причините зошто луѓето купуваат нов паметен телефон на секои неколку години. Сервисирањето и поправките на телефонот честопати…