Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, Тренди

Xiaomi 13 и Xiaomi 13 Pro официјално пристигнуваат во Европа – цената нема да ви се допадне

Xiaomi 13 и Xiaomi 13 Pro беа претставени во Кина на крајот на минатата година, а за време на MWC саемот, компанијата ги официјализираше своите премиум телефони за светските пазари….

МОБИЛНИ, Топ

Телефоните на преклоп се вистински хит меѓу младите – неконвенционално, урбано, функционално!

Најновите телефони на преклоп  Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 е најновиот технолошки тренд што го зафати светот. Уредите на преклоп станаа задолжителни гаџети на годината. Но, знаете…

МОБИЛНИ, Тренди

Откриено колку чини производството на телефонот iPhone 14 Pro Max

Последниот извештај на аналитичката компанија Counterpoint Research ни дава информации за цената на компонентите во производството на моделот iPhone 14 Pro Max. Apple ја претстави серијата iPhone 14 минатата есен,…

МОБИЛНИ, Тренди

Серијата Samsung Galaxy S23 урива рекорди во претпродажба

На почетокот на овој месец Samsung ја претстави серијата Galaxy S23. Компанијата веќе започна со претпродажба на телефони од оваа серија. Неодамна имаше извештаи за рекордна претпродажба во Индија. Слична…