Ознака: Huawei Mate X2

МОБИЛНИ, Тренди

Колку е издржлив Huawei Mate X2? (ВИДЕО)

Флексибилните телефони се сметаат за помалку издржливи во споредба со стандардните модели. Зак од популарниот YouTube канал JerryRigEverything се одлучи на својот вообичаен тест на издржливост да го подлегне најновиот Huawei Mate…

МОБИЛНИ, Топ

Huawei го претстави Mate X2 со нов дизајн и систем на преклопување (ВИДЕО)

Huawei Mate X2 беше објавен во бела, црна, кристално сина и кристално розова боја Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei го претстави Mate…

МОБИЛНИ, Тренди

Постер за Huawei Mate X2 најавува нов дизајн на преклопниот екран

Huawei објави нов тизер за претстојниот флексибилен смартфон Mate X2, што најавува поинаков дизајн во однос на првиот Mate X. Објавата на социјалната мрежа Weibo открива нов постер кој Huawei го објави…

МОБИЛНИ, Тренди

Флексибилниот Huawei Mate X2 ќе има Kirin 9000 чип и 50MP камера

Информациите за флексибилниот Huawei Mate X2 телефон се појавуваат веќе околу една година. Уредот во ноември доби TENAA сертификат, но листингот немаше детали за спецификациите. Сега дојавувачот Digital Chat Station…

МОБИЛНИ, Топ

Флексибилниот смартфон Huawei Mate X2 пристигнува наскоро

Huawei Mate X2, наследник на оригиналниот преклопен телефон наводно се појави на кинеската веб локација за TENAA сертификација со броевите на модели TET-AN00 и TET-AN10. Претходно овој месец, истите броеви на модели…