Ознака: Dell

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Глобалната испорака на компјутери во пад

Аналитичката компанија Counterpoint Research го објави најновото истражување на пазарот, кое ја покажува моменталната состојба на глобалната продажба на компјутери. Според аналитичката компанија, глобалните испораки на компјутери паднале за 4,3…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Dell претстави нови решенија кои ќе ја подобрат ефикасноста и безбедноста на хибридното работење

Уредите и решенијата на Dell се дизајнирани за бизниси и корисници кои работат од канцеларија и дома и се фокусирани на безбедноста, поврзувањето и соработката. Работата од дома и хибридната…

AV, Тренди

Новите Dell монитори имаат pop-up камера и микрофон за поништување на вревата

Dell претстави неколку нови монитори, кои ги краси вградена pop-up камера, микрофон со функција за стивнување на позадинската врева и 5W звучници. Моделот S2722DZ има 27-инчен WQHD LCD дисплеј за…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Најновиот Dell Latitude Detachable има стилизиран изглед и тенми рамки

Dell го претстави својот најнов Latitude 7320 Detachable лаптоп, кој пристигнува со постилизиран изглед и надграден хардвер. Тенките рамки го опкружуваат 13,3-инчниот FullHD екран, лаптопот има 84 проценти screen-to-body однос, а дисплејот…

AV, Тренди

Новите монитори на Dell ветуваат високи стапки на освежување за PC и конзоли

Dell претстави четири нови гејминг монитори, кои ќе овозможат игри со високи стапки на освежување на компјутерите и конзолите од следната генерација. Новите монитори поддржуваат променливи стапки на освежување, за…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Alienware го претстави својот прв лаптоп со AMD процесор уште од 2007. година

Dell претстави два нови лаптопи, од кои едниот припаѓа на гејминг брендот на компанијата, а другиот пристигнува во рамките на бренодт Alienware. И двата лаптопа имаат една заедничка карактеристика –…