Ознака: Паметни часовници

ГАЏЕТИ, Тренди

Новиот ретро G-Shock часовник на Casio буди носталгија за 90-тите

Компанијата Casio го претстави новиот ретро G-Shock часовник, кој е инспириран од интернетот од девдесеттите години на минатиот век, поточно од 1995. година. Станува збор за нумерички ограничена верзија на DW-6900,…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung објави големо ново ажурирање на софтверот за Galaxy Watch4 серијата

Новите цели и увид за составот на телото вклучуваат дневни совети и потсетници кои ќе ви помогнат да останете на вистинскиот пат со вашите специфични фитнес планови. Ќе добиете детали…

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei Watch GT3 добива ажурирање за однапред подесените одговори на пораките

Пристигнува ново ажурирање на фирмверот за Huawei Watch GT3 паметниот часовник. Надградбата сега пристигнува за корисниците на Watch GT3 во Шпанија и тежи 293 MB. Новиот OTA фирмвер донесува две…

ГАЏЕТИ, Тренди

Новите паметни часовници на Garmin имаат екран осетлив на допир и светилка

Оние кои сакаат часовник на Garmin за нивните авантури, веројатно ќе ја разгледаат серијата Fenix, премиум мулти-спортски GPS паметен часовник кој значително напредуваше во последните десет години. Новите модели донесуваат…

ГАЏЕТИ, Тренди

Honor Watch GS 3 претставен со куќиште од нерѓосувачки челик и подобрено следење на здравјето

Honor ја проширува својата палета на паметни часовници со нов GS модел. Honor Watch GS 3 се стреми кон елегантен изглед, наместо робусниот дизајн на часовникот GS Pro. Ова го прави…