Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

Realme X3 SuperZoom на фотографии во живо

Популарните дојавувачи Digital Chat Station и Ishan Agarwal ни овозможуваат да видиме како изгледа претстојниот Realme X3 SuperZoom телефон. Покрај фотографиите на телефонот, објавени се и спецификациите кои укажуваат на Qualcomm Snapdragon 855+…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Не кликајте на сомнителни линкови – се шири измама за нова дигитална криптовалута

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР детектира постоење наводна кампања, во која лица преку социјалните мрежи или преку своите приватни имејл-адреси таргетираат македонски корисници и испраќаат линкови…

AV, Тренди

Познати деталите за Realme Smart TV

Претставувањето на Realme Smart TV се очекува на 25. мај, а пред објавата на дизајнот и главните карактеристики на уредот се откриени на микросајтот на уредот. Realme Smart TV е окарактеризиран…

СОФТВЕР, Тренди

Играчи на Minecraft го изградија најголемиот реалистичен град

Играчите на популарната игра Minecraft не престануваат да воодушевуваат со своите креации. Овој пат ни покажаа реалистичен град кој е најголем во играта и не престануваат со градење. Minecraft ги надмина…

ГАЏЕТИ, Тренди

Заштитна маска која што самата се дезинфицира

Недостатокот на заштитна опрема кој беше евидентен на почетокот на Ковид-19 пандемијата поттикна многу производители да размислуваат на инвентивен начин. Стартапот Huami, кој го покрена Xiaomi ги продава своите производи во…