Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Samsung Galaxy Note 8 доаѓа со 6,3-инчен екран и двојна камера?

Пролетните топ модели на Samsung веќе некое време се наоѓаат во продавниците, па дојде време се интензивирање на шпекулациите околу есенскиот ударен модел. Уште кон крајот на минатата година можеше…

МОБИЛНИ

Oppo R9S најпродаван Android во 2017

Компанијата Strategy Analytics која се занимава со истражување на пазарот на мобилни уреди, објави нов извештај со кој е покриена динамиката од првиот квартал на оваа година. Податоците што не…