Автор:

МОБИЛНИ, Featured

Lenovo ги претстави K8 и K8 Plus

Компанијата „Lenovo“ претстави два нови паметни телефони од својата „K“ серија, „K8“ и „K8 Plus“. Моделот „K8“ е буџетски паметен телефон кој има 5,2-инчен екран со 720p, процесор „MediaTek P20“,…

ФУТУРАМА

НАСА избра нова порака што ќе се шири низ Вселената

Американската вселенска агенција НАСА го прогласи победникот на конкурсот за порака која ќе биде испратена до сондата „Војаџер 1″, лансирана во Вселената пред 40 години. Еден од условите на конкурсот,…

Featured

Почнува петтиот [email protected] 2017

Сите заинтересирани граѓани кои сакаат да ги научат основите на програмирањето, новозапишаните и актуелните студенти на Факултетот за електротехника и информациски технологии може да го посетуваат новиот курс за програмирање…

ФУТУРАМА

Монтирање на покривот на новиот стадион на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Погледнете го ова импресивно видео кое ќе ви покаже како изгледала монтажата на пластичната кровна конструкција на новиот фудбалски стадион во Мадрид. На крајот на јули, официјално бea завршени работите…

ИНТЕРНЕТ, НАЈНОВИ

Како да ја намалите потрошувачката на мобилниот интернет

Сурфањето на интернет, гледањето видеа, часовите поминати на Facebook… сето ова го јаде интернет сообраќајот од вашиот пакет.  Kои се начините да ја намалите потрошувачката? Со правилен избор на апликации,…