Најновите телефони на преклоп  Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 е најновиот технолошки тренд што го зафати светот. Уредите на преклоп станаа задолжителни гаџети на годината. Но, знаете ли зошто преклопните уреди се толку популарни кај младите?

1.Разновидност

Една од главните причини зошто Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 се толку популарни кај младите е нивната разновидност. Уредот што се преклопува ви овозможува да го користите како паметен телефон кога е преклопен, а потоа да го отворите на како таблет, нудејќи го најдоброто од двата света. Дизајнот што се преклопува им овозможува на корисниците лесно да се префрлаат помеѓу двата режима, што ги прави идеални за студенти и за оние кои се во движење. Понатаму, лесниот дизајн ги прави лесни за транспорт, совршени за оние кои треба да го земат својот уред со себе.Ова го олеснува користењето за сите кои сакаат да вршат повеќе задачи, бидејќи можат брзо да се префрлаат помеѓу задачите без да мора да менуваат уреди.

Моделот Galaxy Z Flip4 е дизајниран така да може да се користат многу функции без да се отвори телефонот. Така, може да остварувате повици, да одговарате на пораки, да користите разни виџети, и сето тоа од насловниот екран. А кога станува збор за фотографирање и снимање, овој телефон е вистинско задоволство. Видеата и селфите се снимаат со активирање на камерата FlexCam директно од надворешниот екран, со помош на главната камера со подобрената функција Quick Shot. Друга уникатна карактеристика на овие телефони е тоа што тие можат да се користат како статив за фотографирање со предната или задната камера.

  1. Преносливост

Овие лесни и преносливи уреди нудат низа функции што ги прават привлечни за оние кои бараат комбинација од практичност и моќ. Лесната преносливост и компактност е она што е ги прави Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 омилени кај младите. Со овие уреди на преклопување, можете лесно да го носите со себе каде и да одите, давајќи ви можност да останете поврзани и продуктивни додека сте во движење. Доволно е мал за да се вклопи во торба или чанта, а лесниот дизајн го олеснува транспортирањето. Преносливоста на преклопливите телефони ги прави идеални за оние кои треба да останат поврзани додека се во движење.

  1. Перформанси

Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 не се само компактни и неконвенционални, туку може да се пофалат и со одлични перформанси. Тие се напојуваат со моќни процесори, што значи дека можат да извршуваат повеќе апликации одеднаш без да забавуваат. Ова ги прави идеални за оние на кои им треба нивниот уред да може брзо и ефикасно да се справи со задачите. Понатаму, нивната батерија која трае долго ги прави одлични за оние кои треба да останат поврзани подолг временски период. Мултитаскингот денес е полесен од кога било, благодарение на напредокот на хардверот, меѓу другото. Како резултат на постојаните иновации, ја добивме мобилната платформа Snapdragon 8+ Gen 1 со хипербрза 5G мрежа. Има процесор од 4 nm за брза и беспрекорна работа или играње, а Samsung Knox се грижи за повеќеслојна безбедност на податоците.

  1. Дизајн

Samsung Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 нудат уникатен дизајн кој им се допаѓа на младите и храбри ентузијасти. Карактеристиката за преклопување и расклопување на уредот го прави да изгледа кул и стилски, што го привлекува вниманието на сите оние кој сакаат нешто повеќе. Елегантниот дизајн и лесната преносливост се само некои од карактеристиките што ни помагаат во целост да ги искористиме предностите на телефоните со преклоп. Едноставно преклопете ги на половина и носете ги со себе, ставете ги во чантата или џебот. Со Galaxy Z Fold4, тоа е како да ставите мал таблет во џеб, а со Galaxy Z Flip4 – голем телефон со половина големина. Згора на тоа, ова се телефони кои сите ги забележуваат затоа што се кул и не’ прават дополнително љубопитни и искрено возбудени да гледаме како се преклопуваат. Минатата година, Samsung испорача речиси 10 милиони телефони на преклоп ширум светот, а ова темпо сигурно ќе продолжи и понатака!

Ја заскокоткавме вашата фантазија зар не? Побрзајте и одберете го вашиот омилен телефон на преклоп и издвојте се од толпата!

Samsung Galaxy Z Fold4 https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold4/

Samsung Galaxy Z Flip4 https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip4/

Додадена вредност за уште поголемо уживање!

Она што е и повеќе од потребно е доволно простор за сите фотографии, документи, фајлови. Денес, буквално целиот живот ни е сведен на меморијата на нашите уреди. Дека Galaxy Flip4 и Galaxy Fold4 сe уредите создадени за Вас, го потврдува и фактот што со купување на истиот добивате 6 месеци мемориски простор од 100GB во OneDrive облакот. За детали, посетете ја страницата  https://www.samsung.com/mk/offer/one-drive-promo-2022/.

За квалитетно поминато слободно време со купување на Galaxy Flip4 или Galaxy Fold 4  добивате 4 месеци бесплатен YouTube Premium за да уживате во гледање офлајн, гледање без реклами и видеа во заднина, сега со 5G. Промоцијата важи за уредите кои ги исполнуваат условите во периодот помеѓу 1 февруари 2022 година до 1 април 2023 година. Повеќе информации на: https://www.samsung.com/mk/offer/youtube-premium-z-series-2022/