Ознака: Sony

ГАЏЕТИ, Тренди

Најголемиот PlayStation 5 на светот е висок три метри и тежи 227 килограми (ВИДЕО)

Додека милиони гејмери ширум светот пробуваат да го набават својот PlayStation 5, YouTube влогерот стигна до единствен примерок на конзолата Дека гејминг конзолите PlayStation се меѓу најпопуларните на светот на сите…

МОБИЛНИ, Тренди

Првите рендери na Sony Xperia 1 III покажуваат потенки рамки и перископ камера

Дојавувачот @OnLeaks објави фотографии од Sony Xperia 1 III, кои покажуваат дека претстојниот модел претежно ќе изгледа како Марк II моделот. Најинтересната промена е на задната страна, а се работи…