Ознака: iPhone 12

МОБИЛНИ, Тренди

Германија и Белгија ќе го истражуваат можното зголемување на зрачењето на iPhone 12

Германија и Белгија ќе го испитаат можното зголемено зрачење од iPhone 12 на Apple врз основа на француските истраги за ова прашање, објавија регулаторните тела на двете земји. Германското регулаторно…

СОФТВЕР, Тренди

Apple ќе го ажурира софтверот за iPhone 12 во Франција, сакаат да ја избегнат забраната за продажба

Американската технолошка компанија Apple денеска објави дека ќе го ажурира софтверот на iPhone 12 во Франција, почитувајќи го барањето на француските власти кои привремено ја забранија неговата продажба поради прекумерно…

МОБИЛНИ, Тренди

iPhone 13 моделите ќе имаат поголеми батерии од своите претходници

Моделите од претстојната iPhone 2021 серија, според наводите, ќе имаат поголеми батерии од своите претходници од 2020 година. Според најновите гласини, кои пристигнуваат од Кина, iPhone 13 mini ќе има…

МОБИЛНИ, Топ

Counterpoint: iPhone 12 серијата е водечка според продажбата во првиот квартал

Според последниот извештај на аналитичката компанија Counterpoint Research, iPhone 12 е смартфонот што најмногу се продаваше во текот на првиот квартал оваа година, додека се најде на второто место iPhone 12…

МОБИЛНИ, Тренди

Apple казнет со два милиони долари бидејќи го продава iPhone 12 без полнач

Технолошкиот гигант Apple претставувајќи ја iPhone 12 серијата минатата година, непријатно изненади многу корисници со одлуката да ги исфрли полначот и слушалките од пакувањето. Токму поради тоа е казнет со…