Ознака: iMac

КОМПЈУТЕРИ, Топ

Apple одложува: Освежениот iMac со чип M3 нема да дојде наскоро

Аналитичарот Марк Гурман има нови информации за објавувањето на освежената верзија на компјутерот Apple iMac. Последното ажурирање на компјутерот iMac го видовме во април 2021 година, кога Apple го имплементираше…

МОБИЛНИ, Топ

Apple подготвува пролетен настан за претставување на iPhone SE 5G, iPad Air и нов Mac модел

Досегашните гласини сугерираа дека третата генерација на iPhone SE ќе биде претставена на пролетниот настан на Apple. Но, се чини дека ова не е единствениот производ што гигантот од Купертино…

КОМПЈУТЕРИ, Топ

Следниот MacBook Air пристигнува во боите на iMac

Се појавија првите информации за излегувањето на следната генерација на MacBook Air ултрапреносниот компјутер на Apple, а големо изненадување претставува фактот дека ќе бидат достапни во повеќе нијанси на бои…

ФУТУРАМА, КОМПЈУТЕРИ

Роверот што слета на Марс работи на Apple процесор стар 20 години

NASA потрошила околу 2,7 милијарди долари во развојот на роверот Perseverance, но постои добра причина зошто вселенската агенција се одлучи на процесор стар повеќе од две децении. Минатиот месец, на површината…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Рендери го прикажуваат дизајнот на претстојните iMac и Mac Pro модели

Apple се очекува оваа година да претстави неколку компјутери што ќе ги покренуваат чиповите од M-серијата на компанијата, засновани на ARM архитектура. Се сугерира дека компанијата ќе претстави нови MacBook…