Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

Sony на 17. септември ќе го претстави Xperia 5 II смартфонот (ВИДЕО)

Компанијата Sony следната недела ќе го претстави новиот флегшип смартфон. Sony го најави настанот за 17 септември, на кој ќе го претстави својот нов паметен телефон, а тоа најверојатно ќе биде…

ФУТУРАМА, Тренди

Целта на Volkswagen е да ја престигне Tesla до 2023 година

Германската компанија ќе изгради фабрика за производство на до 1,5 милиони електрични автомобили годишно Volkswagen има големи шанси да го престигне пионерот во сегментот на електрични автомобили во 2023 година,…

МОБИЛНИ, Тренди

Huawei патентираше смартфон со необична поставка на камерите

Huawei неодамна патентираше нов телефон, што на задната страна има многу интересен и единствен систем на камери. Смартфонот на задниот дел има пет камери, додека шестиот сензор е сместен под…

СОФТВЕР, Тренди

Веднаш избришете ја оваа порака на WhatsApp: Во прашање е вирус

Не е прв пат на WhatsApp апликацијата за допишување да кружат пораки, што често се нарекуваат „бомби“, бидејќи ја блокираат самата аплиакција и предизвикуваат проблеми за корисниците. Имено, таквите „бомби“…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Facebook го лансираше Campus за студенти (ВИДЕО)

Facebook претстави нова функција за да им помогне на студентите да ја задржат комуникацијата со нивните колеги, да споделуваат белешки и да најдат најнови информации за студирањето. Новиот производ наречен…

СОФТВЕР, Тренди

TikTok e водечка апликација во август според бројот на преземања

Според новото истражување на SensorTower, доколку ги занемариме игрите кои корисниците најчесто ги преземале во текот на август, TikTok е водечка апликација според бројот на преземања на глобално ниво. TikTok…