Категорија: СОФТВЕР

СОФТВЕР, Featured

Instagram Stories дневно има 250 милиони активни корисници

Функцијата Instagram Stories веќе има 250 милиони дневно активни корисници, и на тој начин ја надминува сериозно конкурентната функција на Snapchat, пренесува CNBC, повикувајќи се на потпретседателот и маркетинг директор…

СОФТВЕР, Featured

Погледнете што сега можете да направите со фотографиите на Facebook!

Во текот на вчерашниот ден, Facebook апликацијата им овозможи на корисниците да ги зумираат фотографиите од News Feed со развлекување од средина кон аглите на сликата. Задржете ги прстите на…

СОФТВЕР, Featured

Не ви се допаѓа новиот дизајн на Twitter? Оваа екстензија го решава проблемот

Twitter пред неколку дена го претстави новиот дизајн, кој стандардните правоаголни профилни слики ги заменува со нови, кои имаат кружен дизајн. На многумина не им се допаѓа овој изглед, посебно…

СОФТВЕР, НАЈНОВИ

Twitter објави поголем редизајн на својата апликација

По значајното освежување на својот бренд минатата година, Twitter на основа на повратната информација, одлучи овие денови да претстави целосно нов изглед за својот сервис за микроблогинг. Новиот изглед е…