Категорија: ПРИЈАТЕЛИ

ПРИЈАТЕЛИ

А1 Македонија со нова ИКТ услуга за бизнис сегментот

А1 Македонија најавува воведување на најновата ИКТ услуга – Offensity која им помага на компаниите да ги идентификуваат слабостите и безбедносните пропусти во нивната јавна интернет инфраструктура и преку добиените…

ПРИЈАТЕЛИ

Нова поддршка од ФИТР – за поттикнување на социјалното претприемништво

Бизнисите на поинаков начин да ги гледаат работите – наместо само кон профитот, да бидат свртени и кон природата, општеството, човекот, а претприемачите, посебно младите, својот иновативен капацитет да го…

ПРИЈАТЕЛИ

Credissimo прославува 5 години пари навреме со подароци од 5 000 ден. секој ден!

Наградите во најголемата финтек компанија Credissimo немаат крај! Пред само неколку седмици заврши наградната игра ,,Освежи си го летото со Credissimo”, во која што главнатанаграда беше Аll inclusive одмор во…

ПРИЈАТЕЛИ, Тренди

Сеавус Code Talks посветен на темата „Concourse CI, поинаков пристап за CI/CD“ ќе се одржи на 21 септември

Меѓународната компанија за развој на софтвер Сеавус, која е дел од групацијата Арикома, го најавува својот претстоен Code Talks настан По успешното организирање на повеќе Code Talks настани во земји…

ПРИЈАТЕЛИ, Тренди

Волонтерска акција на вработени во „Нептун Македонија“

Секој од нас може да направи промена, бидејќи волонтирањето и помагањето на другите е во сржта на секое човечко битие. Водени од оваа мисла вработените од Нептун Македонија организираа акција…

ПРИЈАТЕЛИ

СЕММ бара професионално известување од медиумите и транспарентност од институциите за несреќата во Тетово

Медиумите се должни, особено кога се работи за информации што се однесуваат на загуби на човечки животи, да го почитуваат Член 1 од Кодексот на новинари: “Новинарот треба да објавува…

ПРИЈАТЕЛИ

Започнува четвртото издание на меѓународниот Фестивал на светлината Skopje Light Art District

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорот на ЈУ Универзална сала и извршен продуцент на фестивалот, Филип Аврамчев и уметничката директорка на SkLAD 2021, Александра Стратимировиќ, го најавија почетокот на…

ПРИЈАТЕЛИ

Најновите Samsung Bespoke фрижидери се достапни во Македонија

Нека вашите апарати за домаќинство бидат одраз на вашиот стил со новите Bespoke фрижидери Компанијата Samsung Electronics соопшти дека продажбата на новите Bespoke фрижидери официјално започна во Македонија. Овој револуционерен…

ПРИЈАТЕЛИ

Во ноември ќе се одржи четвртата годишна конференција за е-трговија во Македонија

Висококвалитетна програма и истакнати говорници за четвртата годишна конференција за е-трговија во Македонија Под мотото „Ready, set, grow!” на 12 ноември 2021 година (петок) по четврти пат ќе се одржи…

ПРИЈАТЕЛИ

Корпоративно партнерство: PwC и Стартап Македонија

Во рамки на програмата Corporate Innovation Collaborators која има за цел зголемување на соработката меѓу стартапите и корпоративниот сектор, Стартап Македонија со задоволство најавува уште едно корпоративно партнерство, со PwC…