Категорија: ПРИЈАТЕЛИ

ПРИЈАТЕЛИ

„Беко“ воведува еколошки апарати за здрава планета

Иновативните производи на „Беко“ ја одразуваат мисијата на брендот за одржливост, користат рециклирани материјали, био-композити, како и технологии за заштеда на детергенти за одржливо живеење „Беко“, водечкиот бренд за апарати…

ПРИЈАТЕЛИ

Ангеловска домаќин на вториот регионален eTrade for Women Мастерклас за Балканот кој ќе се одржи следната недела

Следната недела, на 30 јуни и 1 јули 2021 година, ќе се одржи вториот регионален Мастерклас за жени од е-трговија од Балканот, под насловот: „Поддршка на жените претприемачи за време…

ПРИЈАТЕЛИ

Mакедонските возачи на TWINGO CUP викендов со нов интернационален предизвик на тркачката патека во Серес, Грција

AKK RENAULT SPORT како организатор на RENAULT TWINGO CUP и официјалните претставници на LEMA Racing Ви најавуваат уште еден интернационален настап за TWINGO CUP натпреварувачите и тоа на тркачката патека...
ПРИЈАТЕЛИ

10 GB интернет во Грција за корисниците на А1 Македонија

Со отворањето на границите и олеснувањето на ковид мерките, туристичките дестинации во соседна Грција станаа реалност после повеќе од една година за сите нас. Освен потрагата по добро сместување и…

ПРИЈАТЕЛИ

ФИТР: 42 проценти од апликантите на јавниот повик “Стартапувај 3” се проектни тимови

Вкупно 42% од апликантите на јавниот повик “Стартапувај 3” на ФИТР се проектни тимови составени од физички лица, покажува првичната анализа на апликациите од повикот, која ја спроведе Фондот за…

ПРИЈАТЕЛИ

Макпетрол Инфо Поинт: Како да задржиме правилно држење на телото додека возиме

Правилното држење на телото додека возите ги зголемува рефлексите и гарантира оптимално функционирање на безбедносните системи во автомобилот. Правилна позиција на телото при возење е кога седите исправено и висината…

ПРИЈАТЕЛИ

Уште неколку дена до можноста за македонските стартапи да аплицираат за глобалната програма Accelerate2030

Сеавус Акцелераторот и Бизнис Импакт Лаб, со стратешките партнери УНДП и ФИТР отворија повик за најголемата глобална програма Accelerate2030. Оваа година за прв пат македонските претприемачи кои преку своето работење…