Денеска ќе биде претставен нов 4К Apple TV

Според протечените информации, се открива дека претстојната петта генерација на Apple TV ќе има поддршка за видео во 4K HD резолуција со исполнување и на HDR10 и Dolby Vision визуелните стандарди.

За стриминг на видеа преку новиот Apple TV систем ќе биде потребна и интернет конекција од најмалку 15Mbps. Конзолата на Apple TV ќе работи со A10 Fusion процесорот и 3 GB RAM, па наскоро се очекуваат повеќе детали за пласманот и цената.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × three =